Tydzień pachnący lawendą

Artykuł o uprawie lawendy w polskich warunkach

Dni otwarte na Lisim Polu


Plantacja na Krecie The Lavender Way

Z lekkim opóźnieniem (premiera drugiego numeru miała miejsce 4-go kwietnia) prezentuję Wam najnowsze wiosenne wydanie biuletynu Polska Lawenda. Opóźnienie w publikacji wpisu wynika z faktu, że (... jak zwykle!) Joomla próbuje mnie wykończyć - tym razem zmieniany był serwer, więc i trochę błędów, które skutecznie uniemożliwiały napisanie tutaj czegokolwiek, namnożyło się. ;)

Jak już pewnie zauważyliście ten mini magazyn jest moim oczkiem w głowie. Staram się, by z każdym numerem był coraz lepszy - zawierał interesujące, wiarygodne treści oraz piękne fotografie. Mam nadzieję, że i ten numer przypadnie Wam do gustu, wszak jest prawie dwa razy obszerniejszy od pierwszego!

Coraz więcej plantacji zgłasza się do naszego projektu tworzenia Mapy Lawendowych Pól w Polsce, co mnie bardzo cieszy, gdyż od momentu, w którym zdecydowałam się na uprawę tej wyjątkowej rośliny, zastanawiałam się - ilu podobnych do mnie zapaleńców jest w naszym kraju? Okazuje się, że całkiem sporo, choć to nadal pozostaje uprawa zdecydowanie niszowa.

Osobiście bardzo lubię również dział o Lawendzie ze Świata. Podglądanie, jak wyglądają uprawy w innych zakątkach globu jest szalenie interesujące. W pierwszym numerze zamieszczaliśmy relację z podróży po Prowansji, w tym natomiast możecie przespacerować się wirtualnie po jedynej plantacji lawendy na Krecie (The Lavender Way). Zdjęcia stamtąd są oszałamiające, a uprawiana cyrkularnie lawenda wygląda momentami bajkowo. Na Krecie byłam wiele lat temu i co tu dużo pisać - nie w głowie mi były wtedy lawendowe sprawy. Teraz żałuję, nie ma co.

Ale wracając do tematu - znajdziecie w drugim numerze również kilka cennych porad dot. uprawy. Nie takich powszechnie dostępnych "prawd o lawendzie", które fruwają po sieci w niezliczonych ilościach, ale sporo rzeczowych instrukcji o tym, jakie gatunki można w Polsce uprawiać gruntowo, jakie ich odmiany są najpopularniejsze, która lawenda ostatnio podbija nasze serca i co najważniejsze - jak ją z powodzeniem uprawiać w naszych warunkach.

Przyjemnej lektury!

Pozdrawiam,

Hania

 

Share this:

About the author / Hania

Hania

Hania

Prowadzę plantację lawendy i opisuję swoje doświadczenia z nią związane na tym blogu. Ciebie, Czytelniku, zapraszam w podróż po moich zmaganiach z kapryśną pogodą i uprawą roślin w zgodzie z naturą.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

DMC Firewall is a Joomla Security extension!