Tydzień pachnący lawendą

Artykuł o uprawie lawendy w polskich warunkach

Dni otwarte na Lisim Polu

fot. Grzegorz Gałasiński, Dziennik Łódzki

/lisia radość/

Wiem, wiem... Z dużym opóźnieniem opisuję te wieści lokalne, ale co tam - do rzeczy! 

Gala Plebiscytu Kobiety Przedsiębiorczej Województwa Łódzkiego

Dzięki Waszym głosom udało mi się zająć 7. miejsce w plebiscycie organizowanym przez Dziennik Łódzki. Niesamowite uczucie znaleźć się w tak zacnym gronie laureatek.

To przede wszystkim ogromne wyróżnienie i promocja Lisiego w regionie, ale dochodzi do tego także świadomość, że znalazła się spora grupa osób, które zdecydowały się wysłać SMS popierający moją kandydaturę - dostałam powera do działania! Babcia na pewno byłaby ze mnie dumna.

Na studiach wybraliśmy się z rokiem na wyjazd zabytkoznawczy do Łodzi. Był to wyjazd, który odmienił moje wyobrażenie o tym mieście, które do tej pory kojarzyło mi się głównie ze szpitalami i szarością... Pamiętam, jak stojąc w Sali Lustrzanej w Pałacu Poznańskiego zamiast skupiać się na stolarce, myślałam, że fajnie byłoby wziąć udział w balu organizowanym w tym miejscu.

Na balu nigdy nie wylądowałam, ale odbieranie dyplomu w tej sali to zdecydowanie jedno z przeżyć, które pozwoliło mi odhaczyć kolejny zrealizowany punkt na liście rzeczy do zrobienia przed 30-tką. 

W związku z wejściem do finałowej 10-tki udzieliłam także wywiadu, który ukazał się już jakiś czas temu na łamach Dziennika Łódzkiego. Miałam okazję opowiedzieć o tym, dlaczego opuściłam Wrocław i wybrałam życie na wsi, o tym, że staram się mądrze wykorzystać zainteresowanie Lisim. Cała treść dostępna tutaj -> KLIK

Dyplom już dumnie wisi na ścianie mojej małej lawendowej pracowni, a ja po lekkim zawirowaniu medialnym z radością wróciłam na pole, do swoich lawend - do walki z zielskiem i zimnym majem. 

Kolejna już wizyta w Radiu Ziemi Wieluńskiej 

Jeśli chcecie posłuchać o tym, co widzieliśmy w Prowansji, jak wygląda nasz rytm prac na plantacji lub dowiedzieć się co nieco o lawendzie jako motywie kulturowym oraz lisich planach na lato 2015 - zapraszam serdecznie do wysłuchania wywiadu, który przeprowadziła ze mną dziennikarka RZW Alina Frejusz.

Swoją paplaniną zajmę Ci niecałe dziewięć minut! :)

Link do wywiadu -> KLIK

PS Otwarcie plantacji dla osób chcących zobaczyć Lisie oraz zrobić małe lawendowe zakupy nastąpi od 2. połowy czerwca.

Share this:

About the author / Hania

Hania

Hania

Prowadzę plantację lawendy i opisuję swoje doświadczenia z nią związane na tym blogu. Ciebie, Czytelniku, zapraszam w podróż po moich zmaganiach z kapryśną pogodą i uprawą roślin w zgodzie z naturą.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Our website is protected by DMC Firewall!