Zaczęło się wiele lat temu. Miałam kilka lat i wielką chęć, by wykorzystać spędzone na wsi wakacje jak najlepiej. Pamiętam wałęsanie się po łąkach, zapach kwitnących jabłoni, lekki wieczorny chłód, dźwięk łańcucha uderzającego o ziemię gdy krowy wracały z pastwisk i to mleko każdego ranka - przynoszone jeszcze ciepłe w szklanych butelkach. Było wybieganie boso o poranku na rosę, ostre lipcowe słońce, zapach nagrzanego powietrza i smak lepkich słoneczników. Pamiętam przetwory moich babć, zrywane wprost do ust porzeczki i agrest. To był mój świat - zapachy i natura, pasjonująca przyroda. Nie mogłam nie wrócić w to miejsce po latach mieszkania w mieście. Był moment, że marzyłam o wielkich aglomeracjach, życiu na pełnych obrotach, wyprasowanych spódniczkach i pracy w dużej firmie, ale zawsze coś nie pasowało, układance brakowało elementów, ostatecznie wracałam do miejsca swojego dzieciństwa. W końcu udało mi się zostać, na stałe związałam się z ziemią, którą uprawiam. Mam plantację lawendy, całą masę kwitnących na fioletowo krzewów, które roztaczają intensywny zapach wokół siebie. Jest ciężka praca, jest zmysłowo. To moje miejsce na ziemi, a Ciebie, Czytelniku, zapraszam w podróż po moich zmaganiach z kapryśną pogodą i uprawą roślin w zgodzie z naturą.

Pozdrawiam,

Hania

www.lisie-pole.eu

 

Share this:

About the author / Hania

Hania

Hania

Prowadzę plantację lawendy i opisuję swoje doświadczenia z nią związane na tym blogu. Ciebie, Czytelniku, zapraszam w podróż po moich zmaganiach z kapryśną pogodą i uprawą roślin w zgodzie z naturą.

Komentarze   

0 #6 Justyna 2020-01-03 12:58
Hej dzięki za post !
Cytować
0 #5 Natalia 2019-12-29 12:46
Cześć dzięki za wpis !
Cytować
+1 #4 HaniaKa 2015-04-08 10:09
Pani Iwono, zapraszam do kontaktu mailowego: lisiepole(at)gmail.com lub pod numerem 664048309. Cudowny pomysł z tym hostelem! Tym bardziej, że Łódź od nas tak niedaleko. :)
Cytować
+2 #3 Iwona 2015-04-08 06:02
Witam serdecznie!
Natrafiłam na tę stronę na FB przypadkowo ,gdyż zainteresowały mnie piękne zdjęcia przedstawiające uprawianą lawendę. Jestem pasjonatką tej rośliny. Lawenda tak bardzo mi się podoba, że postanowiłam założyć hostel w Łodzi pod nazwą "Lawenda" oraz rozpowszechniać informacje na temat Prowansji jako krainy tego "botanicznego cudu " jakim niewątpliwie jest ta roślina. Będzie mi niezmiernie miło nawiązać bezpośredni kontakt .Pozdrawiam. Iwona
Cytować
+2 #2 HaniaKa 2015-03-14 17:56
Będzie nam bardzo miło poznać kolejnego miłośnika lawendy! Serdecznie zapraszam na Lisie w sezonie. :)
Cytować
+2 #1 Mariusz 2015-03-13 21:59
Witam! Jestem dziś na stronie po raz pierwszy, ale przyznam, iż jestem pod wielkim wrażeniem! Jestem wielkim pasjonatem lawendy! Posiadam w swojej kolekcji kilka krzaczków, ale to co widzę u pani ... jestem pod wrażeniem! Mała Prowansja w sercu Polski. Już planuję wyjazd i zobaczenie tego cudownego miejsca na żywo! Pozdrawiam
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

DMC Firewall is a Joomla Security extension!